0554 682 42 28 iletisim@fmk.org.tr

Doğum Fotoğrafçılığı Semineri

Doğum Fotoğrafçılığı Eğitim Semineri

Profesyonel fotografcıların, “Doğum Fotoğrafçılığı” alanındaki bilgi, birikim ve yeterliklerini yükseltmek amacıyla düzenlenen seminer Yıldız Teknik Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Fotoğraf ve Video Anasanat Dalı iş birliğiyle gerçekleştirildi.

Opr.Dr. Levent TopçuHamilelik süreci ve Kadının fizyolojik, psikolojik değişimi, Doğuma hazırlık, Doğum başlangıcı ve Loğusa psikolojisi, Normal doğum ve Doğumhane ortamı, Sezaryen doğum ve Ameliyathane ortamı ve Yenidoğan ünitesi ve uygulamalar konusunda sunum yaptı.

Fotoğrafçı Pemra Yüce ; Gerekli ekipman; Fotoğraf Makinesi, Objektifler, Işık kontrolü, Aksesuarlar, Fotografik yaklaşımlar; Çekim açıları (Perspektif, Kadraj, Kompozisyon), Anne-bebek çekimi; Anne Bebek karşılaşması, Doğumhane-Studyo-Dış çekimler, Aile çekimi; Hastane odasında, Studyoda, Dış mekanda çekim teknikkleri ve Müşteri İlişkileri Yönetimi konusunda sunum yaptı. 

Programın son bölümünde Dr. Levent Topçu, Pemra Yüce, Arman İspiroğlu Etik olarak Hasta hakları (Bebek ve anne) Hasta mahremiyeti Fotograf hukuku; Fotografın mülkiyeti, Telif hukuku, FSEK, İnsan hakları, Mali sorumluluk açısından Maliyetler, Amortisman, Maliye kaydı, Vergilendirme, Mesleki sorumluluk olarak çekim, çıktı hazırlama ve sunum konusunda soruları cevaplandırdılar.

Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş Yerleşkesi Oditoryum Alt Salonda gerçekleşen seminer sonunda düzenlenen törenle katılımcılara “Katılım Belgesi” verildi.